...co mě tak napadlo.

Linux - Wifi karta ASUS WL-107g

Protože se mi na notebooku nějak pokazila integrovaná wifi karta a taky proto, že se notebooku nehodlam zbavovat ani na den ;), koupil jsem si PCMCIA wifi.

První co jsem samozřejmě udělal bylo, že jsem ji šoupl do ntb a jal se instalovat ovladače pro linux.
První zádrhel byl hned v tom, že můj MDK neměl standartně zapnutou PCMCIA. Po půlhodině se snažení, googlování a jiných srandiček mě napadlo podívat se, jestli teda PCMCIA běží. #service pcmcia restart mi odpověděl, že služba byla opravdu zastavená. Karta se vesele rozblikala a jádro odpovědělo, že opravdu našlo kartu s chipsetem Ralink, ovšem samotna instalace driveru se nepovedla. Po několikadením lopocení se na googlu a jinde jsem konečně našel řešení. Stáhnul jsem zdrojové kódy pro tento chipset přímo od výrobce a překompiloval jsem si je sám znova. Verze, kterou dodával výrobce byla totiž určena pro jádro 2.6.4, což mě poněkud nevyhovovalo, neboť mám jádro 2.6.8. Kvůli kompilaci jsem do systému přidal několik balíčků, jako například gcc, karnel-source, etc a světe div se, klasický "linux-trojhmat"
#./configure
#make
#make install

fungoval bez problémů.
Službu pcmcia jsem přidal mezi spouštěné při startu. Provedl restart počítače a karta byla úspěšně načtena. Poté instalace sítě proběhla pomocí drakconfu již bez problémů.
Pro výběr sítí teď používám výrobcem dodanou utilitku RaConfig a vše běží bez nejmenšího problému.

Napsal Yim || 3.03.2005, 12:14:55 || Trvalý odkaz

Jméno:

E-Mail:

WWW:

Nadpis:

Dva plus dva (číslicí):

Vzkaz: